Skuteczne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Piękny biały uśmiech to marzenie dla wielu z nas. Niestety z biegiem czasu zęby (wikipedia.org) tracą naturalną biel, pojawiają się przebarwienia spowodowane nie tylko niewłaściwą pielęgnacją uzębienia, ale także i spożywaniem kawy, herbaty, czerwonego wina, a także paleniem. Te i inne czynniki mają niestety zły wpływ na wygląd naszych zębów, które z czasem wyraźnie ciemnieją. Na szczęście można już skorzystać z nowoczesnych metod wybielania, które są bardzo skuteczne. Wybielanie zębów oferuje każdy dobry gabinet stomatologiczny (dentysta-stomatolog.com / Gdańsk).

Jak znaleźć dobry gabinet stomatologiczny? Zwykle wystarczy poszukać informacji w Internecie. Jest wiele ogłoszeń pod tytułem "dentysta Gdańsk" lub innych podobnych. Zawsze można też samemu wyszukać w Google "stomatolog Gdańsk" albo inne podobne słowa. To najlepszy sposób, jeśli zależy nam na szybkim znalezieniu dobrego gabinetu, gdzie oferowane jest także skuteczne wybielanie zębów.

Jakie metody wybielania wchodzą obecnie w grę? Coraz więcej zwolenników ma nowoczesne wybielanie laserowe. W trakcie tego rodzaju zabiegu wykorzystuje się specjalny żel o działaniu wybielającym, który skuteczne utlenia przebarwienia, jakie pojawiły się na zębach. Można użyć zarówno lasera, jak i specjalnej lampy, które mają za zadanie aktywować wybielające składniki żelu. W trakcie różnych metod z użyciem żelu stosuje się preparaty o różnym stężeniu. Zasadniczo trzeba po prostu zdać się na swojego dentystę. On na pewno będzie w stanie dobrać metodę dostosowaną do konkretnego pacjenta i stanu jego uzębienia. Samo laserowe wybielanie zębów jest zabiegiem bardzo skutecznym. Jego ogromna zaleta polega na tym, że zabieg można z powodzeniem wykonać podczas jednej zaledwie wizyty w gabinecie. Raczej nie powinno to trwać dłużej niż godzinę. Od razu po zabiegu można zauważyć wyraźny efekt wybielania. To wszystko tłumaczy, dlaczego tak wielu pacjentów jest zainteresowanych właśnie laserowym wybielaniem zębów.

Niestety także bardzo skuteczne laserowe wybielanie zębów, ma pewne wady. Ze względu na fakt, że podczas zabiegu używa się żelu stomatologicznego o dość dużym stężeniu (dlatego efekt jest tak szybki), może pojawiać się nieprzyjemny problem nadwrażliwości zębów. Zresztą trwałość efektów jest stosunkowo krótka – to około 2 lata. Dlatego za dobrą alternatywę uważana się nakładkowe wybielanie zębów, które co prawda wymaga od pacjenta większego zaangażowania, jednak efekt utrzymuje się nawet do 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>