Aktywność fizyczna wpływa na nasze piękno?

Już od bardzo dawna specjaliści do spraw żywienia podkreślają, jak ważna jest aktywność fizyczna w przypadku stosowania jakiejkolwiek diet. Ostatnio okazało się jednak, że regularne ćwiczenia – czy to w domu, czy na siłowni, czy pod gołym niebem – mogą również pozytywnie wpływać na nasze piękno. I nie chodzi tylko o sam fakt, że dzięki aktywności mamy większe szanse na spalenie niepotrzebnej tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie, łatwiej nam utrzymać szczupłą i ładną sylwetkę.

Hormony w grze

Chodzi tu bowiem o bardzo prosty, biologiczny mechanizm. Aktywność fizyczna sprawia, że nasz organizm zaczyna pracować na wyższych obrotach, co oznacza również wzmożoną aktywność ośrodków hormonalnych. Wydzielane są do krwi różne substancje, które w dużym natężeniu działają jako naturalne zamienniki kremów czy maści. Stąd już niejeden salon kosmetyczny ma w swojej ofercie nie tylko typowe zabiegi usługowe, ale również… spotkania z doradcami do spraw żywienia oraz trenerami. Te bardziej wyposażone gabinety odnowy biologicznej czy wręcz wielkie ośrodki SPA zatrudniają nawet własnych specjalistów, którzy opracowują klientom indywidualne treningi – służące nie tyle schudnięciu lub trzymaniu prawidłowej wagi, ale właśnie wpływaniu na urodę.

Sceptycyzm Polaków

Nie brakuje również głosów mówiących za tym, że zbawienny wpływ aktywności fizycznej na urodę człowieka jest wysoce przejaskrawiony. Zaprzeczają temu jednak nie tylko wyniki badań, ale i same opinie klientów, którzy z takich niecodziennych kuracji skorzystali (np. we Wrocławiu, gdzie prowadzony jest pilotażowy program tego typu). Wydzielanie odpowiednich hormonów i związków chemicznych w organizmie to jednak tylko niewielka rola, jaką aktywność fizyczna odgrywa na rzecz poprawy urody czy naszego zdrowia. Oczywiście trudno się spodziewać, by nagle każdy salon kosmetyczny we Wrocławiu (Świat Urody) zamontował w swoim salonie salę treningową, wstawiła orbitreki, bieżnie czy rowery. Nie można jednak wykluczyć, że w Polsce w ciągu kilku kolejnych lat zapanują trendy obecne już na Zachodzie – zamiast małych saloników kosmetycznych powstaną wielkie placówki odnowy biologicznej, salonów urody i SPA, gdzie prócz typowych usług kosmetycznych, dostępna będzie cała rzesza pokrewnych usług.

Jedna myśl na temat “Aktywność fizyczna wpływa na nasze piękno?”

  1. Biegam od 5 lat i zauważyłam że coraz więcej osób znajduje czas na aktywność fizyczną. Oby tak dalej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>